Drošības pasākumi vispārizglītojošajās izglītības iestādēs līdz 2021.gada 11.janvārim.

Ir stājušies spēkā jauni drošības pasākumi Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, kuru darbības laiks ir līdz 2021.gada 11.janvārim.

No š.g.27.novembra arī 5.-6.klases mācās attālināti, klātienē mācību process drīkst notikt tikai pirmsskolā un 1.-4.klasēs, bet no 30.novembra stājies spēkā nosacījums, ka skolās mācību procesa laikā jānodrošina ne mazāk kā 3 kvadrātmetri uz 1 skolēnu, un pedagogiem jālieto sejas maskas gan stundās, gan ārpus tām, savukārt no 3.decembra pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem visu laiku jānēsā maskas.

Interešu izglītības praktiskās daļas var notikt klātienē tikai individuāli, savukārt sportā no 3.decembra sporta treniņi telpās drīkst notikt tikai individuāli vai divatā ar treneri, bet grupu treniņi līdz 10 cilvēkiem drīkst notikt tikai ārpus telpām.

Pēc ziemas brīvlaika, no 2021.gada 4.janvāra, 1.-4.klašu skolēniem, tāpat kā skolotājiem, mācību stundās un ārpus tām jālieto sejas maskas. Maskas bērni var nelietot īpašos gadījumos, ja tas saistīts ar veselības stāvokli. SPKC speciālisti atzinuši, ka masku nēsāšana ir efektīvāka, ja skolās paralēli tiek ievērota nepieciešamā distance.

Izglītības un zinātnes ministrija aicina skolotājus, vecākus un bērnus ar sapratni izturēties pret jauno prasību par sejas maskas nēsāšanu izglītības iestādēs un citiem drošības pasākumiem. Vīrusa nekontrolēta izplatība sabiedrībā prasa aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju dzīvību un var novest pie nopietnām ekonomiskām sekām. Pandēmija ir ietekmējusi visas dzīves sfēras, tāpēc pieņemtos principus visiem kopā atbildīgi jāievēro savā ikdienā! Atcerēsimies, ka šobrīd ierobežojumi ir noteikti līdz 11.janvārim, un tikai no mums katra paša būs atkarīgs, vai jaunā gada pirmajā mēnesī mums izdosies pamazām sākt atgriezties ierastajā dzīves ritmā.