Svētki mūsu māmiņām.

Mātes diena ir starptautiski svētki. Dažādās valstīs to svin atšķirīgos datumos, bet Latvijā kopš 1992.gada - maija otrajā svētdienā. Savukārt septembra otrajā svētdienā svin Tēva dienu.

Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908.gadā Amerikā, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Mātes dienu svinēšanas tradīcijas daudzviet ir līdzīgas, tomēr ir zemes, kur šo dienu atzīmē gan citā laikā, gan citā veidā.

Lielākā daļa Eiropas valstu, kā arī ASV, Austrālija, Kanāda, Ķīna un Japāna svētkus par godu mātei svin maija otrajā svētdienā, un svētku svinēšanas tradīcijas, ar maziem izņēmumiem, šajās valstīs arī ir līdzīgas - mammām tiek dāvināti ziedi, mazas dāvaniņas, ģimene šo dienu pavada kopā pie svētku galda mājās vai restorānā. Šajā dienā Austrālijā, ASV un Japānā bērniem ir tradīcija pie apģērba spraust neļķes ziedu - krāsainu, ja māte ir sveika un pie labas veselības, bet baltu, ja māte ir mirusi.

ASV, kas ir pirmā valsts, kas Mātes dienu sāka svinēt kā oficiālu svētku dienu, šos svētkus svin līdzīgi kā Latvijā, taču kristīgie amerikāņi šajā dienā apmeklē tieši to baznīcu, uz kuru viņi kopā ar savu mammu ir gājuši bērnībā.

 Sākot no 6 maija mūsu izglītības iestādes pedagogi un bērni gatavoja māmiņām dažādus pārsteigumus. Nekā nav uz pasaules mīļāka par māmiņu. Tāpēc ar bērnu īpašu centību mēs māmiņām gatavojām īpašas koncertprogrammas un pārsteigumus, bērni un pedagogi veidoja dažādas sienas avīzes par savām māmiņām, dziedāja un sacerēja dziesmas par savām māmiņām, kā arī kopā dejoja, veidoja māmiņām pārsteiguma dāvanas.

  Mīļās māmiņas mūsu iestādes kolektīvs sirsnīgi sveic Jūs šajos skaistajos svētkos!