Svinīgā ciedru meža atklāšana 23. pirmsskolas izglītības iestādē ‘’Rozīte’’.

 

      23. oktobrī Daugavpils 23. pirmsskolas izglītības iestādē notika svinīgais pasākums ‘’Ciedru meža atklāšana – Miķeļdienas gadatirgū’’, kurā piedalījās iestādes vecāki, bērni un darbinieki. Uz Miķeļdienas svinībām visus aicināja ‘’saimniece’’. Pasākuma laikā atlidoja ‘’žagata’’ ar telegrammu, kurā bija paziņojums, ka mūsu iestādes teritorijā ir izaudzis burvīgs ciedru mežs. Kopā ar žagatu visi devās to apskatīt. Ciedru mežā visus sagaidīja  ‘’vāvere’’, kura iepriecināja mūs ar dziesmām, dejām un rotaļām. Savukārt bērni vāverei bija iestudējuši pasaku par meža zvēriņiem. Pasākuma noslēgumā visi tika aicināti uz Miķeļdienas gadatirgu, kurā bija iespēja iegādāties dažādus, bērnu un vecāku sarūpētos našķus. Gardumus varēja nopirkt maksājot, ar iestādes izveidoto ,,naudiņu’’, kuri bērni nopelna gada laikā par labiem darbiem.

  No vēstures:       2002. gadā mūsu bijusī vadītāja Valentīna Karpova  pie žoga ar bērniem iestādīja 11 ciedru dēstiņus, kuru augstums nepārsniedza 15 centimetrus. Šogad tie jau ir pārauguši iestādes nožogojumu. Ciedri pēc zinātniskajiem pētījumiem ļoti labi attīra gaisu, tāpēc mēs iestādījām tos pie ceļa, lai  teritorijā būtu vairāk tīra gaisa bērniem.  2015 gadā  tika iestādīti vēl 14 mazi ciedru dēstiņi, lai mūsu audzēkņi varētu vērot, kā ik gadu tie kļūst lielāki un staltāki. Pašlaik mūsu teritorijā aug 25 ciedri.

   Par idejas realizāciju un pilnveidošanu pateicamies iestādes vadītājam Vadimam Vasiļjevam. Tagad mūsu pedagogi un bērni veiksmīgi realizē kompetencēs balstīto jauno mācību saturu burvīgajā ciedru mežā, kur notiek daudzas dažādas interesantas aktivitātes.